STRONA GŁÓWNA / Szkolenia / Warsztaty / Warsztaty i szkolenia kawowe

Warsztaty i szkolenia kawowe

warsztaty kawowe v2.jpg (1.21 MB)

Stodoła Folwark Kamyk to także miejsce do zorganizowania szkoleń i różnego rodzaju warsztatów.

Zajmujemy się organizowaniem szkoleń Q Arabica Grader i Q Robusta Grader.

Kursy z segmentu Quality Grader, regulowane przez międzynarodową organizację Coffee Quality Institute, należą do honorowanego na całym świecie programu oceny kawy, którego główną misją jest zwiększanie jakości tego surowca oraz standardu życia jego producentów.

Q Grader to profesjonalnie wyszkolony i skalibrowany degustator, który zajmuje się szeroko pojętą oceną kawy.

Na podstawie zdobytej wiedzy i doświadczenia, Q Graderzy są odpowiedzialni za wybór, które z poszczególnych kaw zasługują na miano ziaren z segmentu Specialty. Owego wyboru dokonują oni na międzynarodowych konkursach Cup of Excellence organizowanych przez Alliance for Coffee Excellence. Oprócz zaawansowanych kursów organizujemy również warsztaty i cuppingi dla pasjonatów kawy, na których przekazujemy Państwu podstawową (jak i bardziej zaawansowaną) wiedzę na temat kawy jakości Specialty, metod jej parzenia i sensoryki.

 filip2.jpg (91 KB)

Za organizacją wszystkich szkoleń i propagowaniem wiedzy stoi Filip Bartelak. Filip był pierwszym w Polsce licencjonowanym Q Graderem, jest certyfikowanym sędzia sensorycznym (SCAA Certified Cupping Judge) oraz jedynym w Polsce instruktorem Q Arabica i Q Robusta. Jest również sędzią na międzynarodowych konkursach Cup of Excellence i zawodach dla baristów na całym świecie.

Filip jest też twórcą marek Cavallo i Coffee Grange, które mają w swojej ofercie ziarna najwyższej jakości, wypalane w Kamyku w naszej rzemieślniczej palarni. 

Więcej informacji znajdą Państwo na Instagramie i Facebooku Coffee Grange oraz na mailu hello@coffeegrange.com

cookie